Rzeszów dla Niepełnosprawnych

Pomóżmy stworzyć pierwszy w Rzeszowie DOM WYTCHNIENIOWY dla Niepełnosprawnych! ,,Rzeszów dla Niepełnosprawnych” to projekt mający na celu aktywizację osób starszych i niepełnosprawnych, ich integrację z mieszkańcami województwa podkarpackiego, a docelowo również tworzenie systemu mieszkań wytchnieniowych i budowę ośrodka dla osób wymagających opieki, lecz pozbawionych wsparcia.

Rzeszów dla Niepełnosprawnych
1 161 zł
cel: 1 063 000 zł
do 2020-07-30
0,1%
7 wspierających

We współpracy z Fundacją Wsparcia Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym ,,Asyk” budujemy pierwsze w Rzeszowie i na Podkarpaciu MIESZKANIE WYTCHNIENIOWE dla Osób Niepełnosprawnych! 

Fundamentalnym założeniem Fundacji „Asyk”, jest wspieranie osób niepełnosprawnych, które tej pomocy potrzebują, w szczególności osób zmagających się z porażeniem mózgowym i zespołem Downa.

Aktualnie we współpracy z Podkarpackim Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci z Porażeniem Mózgowym „Daj Szansę” pomagamy osobom niepełnosprawnym w następujących obszarach:

  • rehabilitacja, zajęcia na basenie, hipoterapia;
  • zajęcia z języka angielskiego, szkolenia i porady; 
  • warsztaty terapii zajęciowej;
  • promowanie zdrowego trybu życia.

Jako osoby przebywające na co dzień w środowisku osób z niepełnosprawnościami widzimy jednak jak wiele jeszcze by się przydało, zarówno w ramach potrzeb związanych z rehabilitacją, wspólną integracją, ale również w tworzeniu szeroko pojętej infrastruktury sprzyjającej osobom dotkniętym chorobą. Dlatego nie ustajemy w działaniach.

Nasze kolejne plany skupione są wokół trzech kluczowych działań:

  • Zorganizowanie w Rzeszowie jednego dnia dla osób z wszelkimi rodzajami niepełnosprawności pod hasłem: „RZESZÓW DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH”, podczas cyklicznie odbywającego się w Rzeszowie Europejskiego Stadionu Kultury (najbliższy w dniach 26-28 czerwca 2020 roku). Wydarzenie to będzie okazją, aby wszyscy niepełnosprawni mogli poczuć się ważni i docenieni, aby mogli miło i przyjemnie spędzić czas, zintegrować się z mieszkańcami Rzeszowa i uwierzyć w swoje możliwości i wyznawane przez siebie wartości. Zwrócimy się z prośbą do Prezydenta Miasta Rzeszowa o symboliczne przekazanie kluczy do bram Miasta Rzeszowa osobom niepełnosprawnym w tym dniu.  Wystąpimy również do Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Starostwa Powiatowego o patronat nad całym wydarzeniem, które mamy w zamiarze utrzymać jako wydarzenie cykliczne. W trakcie tego dnia dokonamy również uroczystej inauguracji Programu  „Pomóżmy sobie wzajemnie”. Projekt ma także za zadanie uświadomić ludziom zdrowym, że tak naprawdę wszyscy jesteśmy tacy sami, mamy te same potrzeby i cieszy nas to samo.
  • Realizacja programu  „Pomóżmy sobie wzajemnie”, której celem jest utworzenie pierwszego w Rzeszowie mieszkania wytchnieniowego, w pełni przystosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych. Osoba z niepełnosprawnością będzie mogła spędzić tu bezpiecznie czas pod okiem opiekuna/ instruktora, przy okazji ucząc się pełnoprawnego życia w społeczeństwie. W tym czasie jej stały opiekun będzie mógł załatwić zaległe sprawy, podratować zdrowie w sanatorium, szpitalu, czy najzwyczajniej czasowo odpocząć, zająć się sobą lub rodziną.
  • Utrzymanie i rozwój siedziby Fundacji, w której na zajęcia uczęszczają obecnie dzieci i dorośli z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, a docelowo planujemy również zaprosić na zajęcia seniorów oraz opiekunów osób niepełnosprawnych.

Łącznie na powyższe 3 priorytety musimy zebrać ponad 1 milion złotych – to wiele, ale też wspólnymi siłami na pewno się uda!!!

Aby nasze plany mogły się zrealizować musimy się zwrócić do ludzkich serc z prośbą o wsparcie, na każdym poziomie. Oczekujemy wsparcia merytorycznego, finansowego, ale też duchowego i w postaci rozprzestrzenienia niniejszej zbiórki. Każda kwota będzie dla nas niezwykle cenna i zobowiązujemy się do jej wykorzystania zgodnie z powyżej przedstawioną ideą.

Wierzymy mocno, że wspólnymi siłami wszystko się uda!

Zachęcamy do pomocy i wsparcia!!!

Dziękujemy wszystkim za WSPARCIE

/ czwartek, 26 stycznia 2023, 13:13
500.00 zł
/ poniedziałek, 28 lutego 2022, 20:18
500.00 zł
/ wtorek, 18 stycznia 2022, 9:20
20.00 zł
/ piątek, 30 października 2020, 14:12
50.00 zł
Mieszkam z dorosłą córką niepełnosprawną pomagam i chce pomagać ,ale sama też szukam wsparcia psychicznego
/ piątek, 6 marca 2020, 20:30
10.00 zł
/ czwartek, 27 lutego 2020, 17:39
50.00 zł
Beata Olech / środa, 26 lutego 2020, 20:11
50.00 zł
Powodzenia!
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o eventach, akcjach, itd ... zapisz się do naszego newslettera.

W dowolnym momencie możesz zrezygnować ze subskrybcji.